OBJEKAT 1

Centralni objekat predškolske ustanove površine 982 m2 nalazi se u ulici Jugoslovenskoj bb. U ovom prostoru ima mesta za 232 dece raspoređenih u 11 grupa. Ovaj objekat ima sopstveno dvorište sa travnjakom površine 1405 m2 koje je opremljeno klackalicama, ljuljaškama, vrteškama, toboganima, penjalicama i u svom sastavu ima „letnjikovac“ koji vaspitači rado koriste za realizaciju aktivnosti u letnjim mesecima. U centralnom objektu se nalazi uprava predškolske ustanove. U sklopu vrtića rade dve grupe poludnevnog boravka i to grupe pripremno predškolskog programa za decu uzrasta od 5,5 do 6,5 godina i devet grupa celodnevnog boravka za decu od 1 godine do polaska u školu, raspoređenih po uzrastima. U jaslenim i vaspitnim grupama sa decom neposredno rade medicinske sestre-vaspitači odnosno vaspitači koji se uz podršku sestre na PZZ, pedagoga i pedagoga za fizičko vaspitanje staraju o razvoju i zadovoljavanju potreba dece i roditelja. U zavisnosti od izbora vaspitača, programski sadržaji se realizuju i po modelu A i po modelu B. Prostor je snabdeven svim potrebnim didaktičkim sredstvima koja se iz godine u godinu dopunjuju i obnavljaju kako bi se stvorili povoljni uslovi za rad i unapredila sama realizacija vaspitno obrazovnog rada. U ovom objektu se nalazi centralna kuhinja gde se hrana priprema i distribuira do ostalih objekata i izdvojenih odeljenja.

Kliknite za galeriju